Start Aktualności XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

Email Drukuj PDFW niedzielę, 3 lipca grupa pielgrzymów rowerowych z naszej parafii wyruszyła z grupą rowerową z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Starym Uścimowie pod kierownictwem ks. dra Jerzego Grochowskiego – koordynatora ogólnopolskiej pielgrzymki rowerowej z ramienia Konferencji Episkopatu Polski i Zarządu Głównego PTTK, na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę.

Pokonując trud pielgrzymki, pielgrzymi wieźli intencje parafian, rodzin i swoje, aby zawierzyć je Najświętszemu Sercu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Tegoroczny szlak pątników z Domanic i Starego Uścimowa liczył ok. 400 km i prowadził m.in. przez Lublin, Lipsko, Szydłowiec, Rudę Maleniecką, Radomsko. Rowerzyści mieli okazję do odwiedzenia licznych kościołów i sanktuariów – jednocześnie poznając ich historię. Pielgrzymi każdego dnia uczestniczyli w Eucharystii i Apelu Jasnogórskim, słuchali konferencji oraz odmawiali różaniec, a śpiewem uwielbiali Boga i oddawali cześć Maryi. 8 lipca dotarli na Jasną Górę, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej odprawianej w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w intencji osób pomagających im na pielgrzymim szlaku. Z kolei 10 lipca razem z pielgrzymami z całej Polski spotkali się w katedrze częstochowskiej, gdzie nastąpiła m.in. prezentacja grup. Następnie pielgrzymi pokonali na rowerach ostatni odcinek drogi i stanęli przed tronem Jasnogórskiej Pani, by uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej odprawianej pod przewodnictwem ks. bpa Henryka Tomasika na Wałach Jasnogórskich.

Fot. Aleksandra Boruc, Karolina Dłuska, Aneta Wereda

Oryginalny tekst i foto z FB.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież